29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çukurca'da Coşkuyla Kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü olarak her yıl kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92.yıl dönümü Çukurca'da coşkuyla kutlandı.

28 Ekim'de Kaymakamlık Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Perşembe günü Şehit Bilal Soybilgiç Orta Okulunda bulanan Ahmedi Hani Konferans Salonunda çeşitli etkinliklerle devam etti.

Kaymakamımız Sayın Mehmet MUT makam odasında tebriklerin kabulü ile başlayan tören daha sonra Şehit Bilal Soybilgiç Orta Okulunda bulanan Ahmedi Hani Konferans Salonunda sürdü.

Buradaki kutlamaya Kaymakamımız Sayın Mehmet MUT, Tugay Komutanı Tuğgeneral Cihat ERDOĞAN, Çukurca Belediye Başkan vekili Şevket KANAT, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kadir KALAYCI, İlçe Emniyet Müdürü Cenk AKGÜN, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, kamu görevlileri ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Bilal Soybilgiç Orta Okulunda bulanan Ahmedi Hani Konferans salonundakikutlama ilk olarak Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerinin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlandı.

Daha sonra halkın bayramını kutlayan kaymakamımız Sayın Mehmet MUT günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tören, öğrencilerin hazırladıkları Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Bayramı`nın önemini belirten şiirler ve oratoryo ile devam etti. Tören, halk oyunları gösterileriyle son buldu.